SecretGardener / SalaAednik

Somewhere over the rainbow Way up high...and a dreames that you dreamed there...and somewhere might be a Seckret Place for You, to relax,if you need,or thinking Your inner thoughts,or just enjoy ,that You ARE-right NOW...and there...
Please welcome to my Secret Garden!
the
SecretGardener

P.S.I would try in future to translate in english shortly about I had wrote in estonian,but most of videos and links are in english anyway...Hope You´ll find something ,what You need to find for Yourself.
SecretGardener

EESTI KEELES on osa tekste.Sinul,kes Sa põhiliselt eesti keeles loed,ei tasu nüüd ehmatada ära,et osa pealkirju algul inglise keeles,osa neist olen koondanud nii eesti kui inglise keelse pealkirja alla,osa on eraldi postitatud.Loodan,et see väga ei raskenda Sul Sind huvitavat leidmast.Videod küll enamjaolt inglise keelsed...aga...pilt ju silmnähtav igas keeles ja muusikaga sama lugu.Ilusat kohtumist!
SalaAednik

Oh!
And by the way,
the official site of my favorite musicians
Secret Garden is : http://www.secretgarden.no/

In this blog:

TRAVEL PAGE; Media over the world; Uudiseid; The Healing Power; Woodland etc.; What a wonderful world; Somewhere over the rainbow; Online literature; Gardens of the world; Secret Garden in music; From different sides of the world; From the beginning; Antoine de saint Exupery; Some interesting links; Akiane Kramarik; Creating and Harmony; Amazing Human; Human and art; Handycraft; My old favorite things; Olemise lauluke; In loving memory; Michal Snunit-Hingelind; Jutustan Sinule loo; Siin ja praegu; Aegumatuid tekste; Kahlil Gibran; Intervjuu Jumalaga; Tervise ja hariduse nurgake; Aedadest,kaevudest ja muudest...; Minu Eestimaa; Lot of POSTS, VIDEOS and LINKS

keskiviikko 4. maaliskuuta 2009

Soomes jälgiti kuidas meteoriit alla kukkus. Leidjail palutakse endast ja meteoriidist märku anda


4. märtsi Helsingin Sanomat annab teada:

Umbes pool kilo kaaluv meteoriit kukkus nädalavahetusel Kangasnieme Lõuna-Savos. Kosmosekivi kukkumist salvestati mitmele automaatjuhtimisega kaamerale ööl vastu pühapäeval . Kaamera fotode analüüsi põhjal sööstis meteoriit maapinnale poole öö paiku. Meteoriidi langemisest rääkis esimesena Keskisuomalainen. Arto Oksanen Jyväskylä harrastusastroloogide ühingust SIRIUS AB ütleb, et piltide põhjal on meteoriidi langemispaik saadud arvutatud üsna täpselt. See on langenud Kangasnieme Solkkasuo Kauppilan küla Iso-Kaiturin järve lõuna poolele. Proovime praegu saada teada tuule andmeid, sest need võivad visata meteoriidid üsna kaugele kui see sööstis 30 kilomeetri kõrguselt vabalt langedes maapinnale. Ligikaudu 300 grammi kaaluv meteoriit on suur . Selle leidmine on keeruline, kui see ei ole langenud näiteks teele. Kivi ei tohiks olla Oksase järgi kerge leida. Meteoriit näeb välja tõenäoliselt tavalise kivina, kuid see võib olla pinnalt mustunut ja osaliselt sulanud. Selle ümbruses hanges võib olla nõge. Kui meteoriit on langenud Iso-Kaiturin jääle, võib teda kergesti näha mõne nädala pärast, kui lumi sulab. Vaevalt, et jääl on väga palju kive. Soomest on leitud kokku viis meteoriiti ja neid leitakse igal aastal. Oksase teada ei ole ühtegi juhtumit, mil meteoriitide oleks kõigepealt nähtud õhus ja siis alles leitud. Leidudest laupäevase meteoriidi kohta ja võimalikest piltidest kukkumise paiga selgitamisel võib teatada Oksasele telefoninumbril +358 40 565 9438.
Tõlgitud Helsingin Sanomat veebi lehelt

Meteoriitti putosi Kangasniemelle

Ei kommentteja:

My slideshow-Helsinki

Loading...

My slideshow-TREES

Loading...